Po odvjetniku je MUP-u još 2012. poslao pritužbu glede brisanja iz kriminalističke evidencije, da bi odgovor od Povjerenstva za rad po pritužbama dobio više od desetljeća kasnije. "Pozvao bih ministra da postroji i dovede u red svoje službenike. Po
članku 101. Zakona o općem upravnom postupku, krajnji rok za odgovor na predstavku je najviše 60 dana", napomenuo je Fudurić, koji je u razgovoru za Hinu kazao da je na svoju predstavku MUP-u već bio zaboravio.
Kazao je da je posumnjao da ga policija ima u evidenciji prilikom prelaska državne granice, nakon čega se žalio. "Imao sam 1995. godine sukob s dvojicom policajaca u jednom ugostiteljskom objektu kada su nasrnuli na mene, a ja se branio. Nakon tog događaja sam završio u pritvoru. Bez obzira što protiv mene nikad nije pokrenut postupak, ispadam na granici rabijatan tip koji tuče policajce", rekao je.
Ministarstvo unutarnjih poslova je navelo da je odmah po zaprimanju prigovora i u skladu s tadašnjim Zakonom o policiji svu dokumentaciju dostavilo Povjerenstvu za rad po pritužbama na razmatranje, da je o tome obaviješten Fudurićev odvjetnik, no obavijest se vratila s napomenom da pošiljka nije podignuta.
"Daljnje postupanje u tom trenutku prešlo je u nadležnost Povjerenstva za rad po pritužbama koje predstavlja građanski nadzor nad radom policije, koje izvješće o svom radu podnosi Hrvatskom saboru i čije članove imenuje i razrješuje Hrvatski sabor. Također napominjemo da je povjerenstvo u svom radu samostalno, dok mu ovo ministarstvo samo pruža stručnu i administrativnu pomoć", naveo je MUP te uputio na povjerenstvo.
Tom tijelu upit je poslan 18. kolovoza, a odgovor do kraja mjeseca nije stigao. U odluci stoji da je Fudurić više puta tijekom godina tražio brisanje iz evidencije, da bi mu se odgovaralo da je to učinjeno, ali je smatrao da to nije urađeno valjano i žalio se na neugodnosti.Stoji i da je Služba za unutarnju kontrolu krajem 2013. odgovorila Fuduriću da je njegov prigovor na odgovor PU karlovačke od 11. rujna 2012. proslijedila Povjerenstvu za rad po pritužbama, no ono je prestalo s radom 31. ožujka 2015. i rad je obnovljen tek 13. svibnja 2020. kada su preuzeti raniji predmeti.
U razmatranju Fudurićevog su utvrdili da se postupalo zakonito i stručno, da su Fudurićevi podaci brisani i da je pritužba neutemeljena.