Tog 66-godišnjeg civila Marić je likvidirao hicima u trbuh, u listopadu 1991. u obiteljskoj kući u selu Rastovcu kraj Grubišnog Polja, i to pred očima njegove supruge Ane. Većina dosuđenog iznosa, 461.000 kuna, još je nepravomoćna jer je Marić uložio žalbu na rješenja Općinskog suda u Bjelovaru, a manji je dio, 25.356 kuna, pravomoćan.
Naime, nakon pravomoćne presude kojom je utvrđeno da je pripadnik vojske ili policije počinio ratni zločin, a Marić je bio pripadnik vojske, obitelj žrtve stječe pravo na odštetu za pretrpljeni gubitak koju plaća država. Nakon što je Županijski sud u Bjelovaru 2015. potvrdio presudu srbijanskog suda kojom je Marić zbog ratnog zločina nad Slijepčevićem osuđen na 12 godina zatvora, članovi Slijepčevićeve obitelji, supruga i dvoje djece, pokrenuli su parnicu protiv države.
Supruzi Ani Slijepčević pravomoćno je dosuđena odšteta od 220.000 kuna u studenom 2017., a sinu i kćeri svakome po 150.000 kuna, što je ukupni iznos od 520.000 kuna. Dodaju li se tome iznosu parnični troškovi i zatezne kamate koje također snosi država, to jest porezni obveznici, iznos koji je hrvatska država morala isplatiti žrtvama penje se iznad 580.000 kuna.
Nakon obeštećenja žrtava, država prema
Zakonu o obveznim odnosima ima pravo regresnom tužbom tražiti da joj iznos isplaćen žrtvama nadoknadi onaj tko je zločin skrivio - u ovom slučaju Veljko Marić.
Marić, čije ime danas već polako prekriva zaborav, bio je višemjesečna vruća politička tema broj jedan u međudržavnim odnosima između Hrvatske i Srbije krajem 2014. pa sve do sredine 2015. Njegov je slučaj korišten i kao tema u unutarnjopolitičkim obračunima jer su se krajem 2015. održavali izbori za Sabor, piše novinarka Jutarnjeg lista Slavica Lukić.