U Bojanovićevoj tužbi, koju druga strana u pobija, stoji da je HT (Hrvatski Telekom) krajem 2016. kupio obveznice izdavatelja Deutsche Telekoma International Finance B.V. (DTIF) registriranog u Nizozemskoj u vrijednosti od čak 125 milijuna eura.
Tužitelj smatra da je to bila transakcija kojom se umanjuje porezna osnovica za gotovo milijardu kuna, izvršena s ciljem smanjenja ostvarene dobiti kao i smanjenja iznosa raspoloživog za isplatu dividende dioničarima, uključivši i Fond hrvatskih branitelja. Po Bojanovićevu izračunu, samo Fond hrvatskih branitelja oštećen je za više od 60 milijuna kuna.Bojanović navodi i da je sporno ulaganje u obveznice DT-a, odnosno DTIF-a, povećalo prihod Deutsche Telekoma kao većinskog dioničara HT-a za gotovo milijardu kuna ističući i kako je to pogodovanje interesima većinskog dioničara na štetu svih ostalih.
U sporu pred zagrebačkim Trgovačkim sudom, pokrenutom više od dvije godine nakon tužbe, prvotužena je krovna tvrtka Deutsche Telekom AG, slijedi Deutsche Telekom Europe B.V., registrirana u Nizozemskoj te bivši predsjednik Hrvatskog Telekoma Davor Tomašković, bivši član Uprave Josef Jacob Mathias Thuerriegl, ali i sadašnji zamjenik predsjednik Nadzornog odbora Ivica Mišetić, te Frans Roose, direktor DTIF-a.
Ročište u glavnoj raspravi u ovom slučaju zakazano je i za danas, petak 17. rujna. S druge strane, u dosadašnjem tijeku spora u Hrvatskom telekomu odbacivali su Bojanovićevu tužbu i tvrdnje, a u odgovoru Hini naglasili su i kako odbacuju sve tvrdnje o oštećivanju države, dioničara i same kompanije. ”Primorani smo reagirati i ukazati kako pojedinci već godinama plasiraju u medije nepotpune i neistinite informacije nanoseći time štetu Hrvatskom Telekomu. Hrvatski Telekom najoštrije osuđuje i odbacuje špekulacije o bilo kakvom oštećivanju kompanije, njezinih dioničara i državnog proračuna”, odgovorili su iz HT-a.